Fronty mebli matowe czy w połysku?

Kuchnia to miejsce w którym spędzamy bardzo dużo czasu i wykonujemy tam przeróżne czynności. Meble kuchenne, ściany i podłoga są narażone na wiele czynników, które mogą zaszkodzić danej powierzchni. Podłoga i ściany w kuchni, które są najczęściej narażone na różne czynniki takie jak woda, wykonywane są z płytek, które wystarczy przemywać raz na jakiś czas. A co z frontami mebli kuchennych? Warto przemyśleć tą kwestę i zastanowić się czy wybieramy nowoczesne błyszczące meble czy może wybieramy meble z matowymi frontami.

Decydując się na wybór frontów należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak: nasłonecznienie wnętrza, wielkość kuchni, oświetlenie, jak często gotujemy – ponieważ para ma duży wpływ na meble, jaki styl kuchni wybieramy i oczywiście jaki jest nasz gust i co nam się bardziej podoba – połysk czy mat?

Meble błyszczące.

Meble lakierowane, błyszczące fronty są bardzo popularne i coraz częściej wybierane. Mit jakim jest bardzo trudne utrzymanie w czystości mebli z wysokim połyskiem został obalony. Producenci takich mebli posiadają w swojej ofercie produkty, które są przeznaczone tylko do takiej powierzchni. Specjalnie produkty chronią powierzchnię i pozwalają utrzymać ja na dłużej w czystości, wystarczy przetrzeć fronty delikatną ściereczką z odrobina przeznaczonego do tego produktu. Fronty są pokryte powłoka taką jak np. akryl, laminat czy folia poliestrowa. Kuchnie z połyskiem można dopasować do większości wnętrz i stylów. Niesamowity jest efekt jaki prezentują takie kuchnie. Fronty dają efekt odbijania się niczym w lustrze, a promienie słoneczne i odpowiedni oświetlenie potęgują efekt.

Fronty matowe.

Fronty matowe charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia. Producenci takich mebli oferują duży wybór nowoczesnych i niebanalnych rodzajów frontów. Tak jak w przypadku mebli z połyskiem tutaj tez musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji specjalnie przeznaczonymi środkami. Najczęściej wybieranymi do kuchni matowej są produkty z litego drewna.

Najnowsze wpisy

Archiwa

Kategorie

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *