Jak uniknąć błędów przy planowaniu salonu?

Salon to miejsce relaksu. Pokój, w którym spędza się najwięcej czasu. Powinno być w nim ładnie, wygodnie i przytulnie, tymczasem efekt nierzadko jest dokładnie odwrotny. Jak się ustrzec przed taką niemiłą niespodzianką?

Podział na strefy

Salon to pomieszczenie wielofunkcyjne. Tutaj ogląda się telewizję, czyta książki, je obiady, pracuje przy komputerze i do każdej z tych czynności powinno się wygospodarować oddzielny kącik. To ważne zwłaszcza przy większej liczbie domowników – podział na strefy sprawia, że rodzina spędza czas razem, ale nie przeszkadza sobie w wypoczynku.

Minimum sprzętów

Nie ma nic gorszego niż salon zawalony meblami i bibelotami. W strefie dziennej trzeba zadbać o wolną przestrzeń, a pomoże w tym rozważny dobór mebli. Przede wszystkim, warto unikać dublowania rzeczy. Dobry producent mebli jest w stanie zaprojektować np. stół, który z powodzeniem połączy funkcje stołu jadalnego, jak i blatu roboczego. Nowoczesne meble coraz częściej są wielofunkcyjne i dzięki temu doskonale wpisują się w koncepcję współczesnego salonu.

Dbałość o proporcje

Rodzaj wyposażenia musi pasować do wielkości salonu. W małych pomieszczeniach źle wyglądają masywne komplety wypoczynkowe, rozbudowane ornamenty, wielkie lampy, bibeloty w ponurych kolorach, z kolei do przestronnego salonu nie należy wstawiać delikatnych, małych mebelków i skromnych dekoracji, bo pokój wyda się wtedy nie do końca urządzony. Istotna jest też gra kolorem – na wąskich ścianach lepiej prezentują się barwy jasne, na szerokich powinny dominować odcienie ciemniejsze.

Moda nie jest najważniejsza

W podążaniu za najnowszymi trendami nie ma niczego złego, pod warunkiem, że aktualna moda pokrywa się z naszym gustem. Mebli raczej nie wymienia się co sezon, zwykle służą one przez wiele lat, dlatego lepiej unikać bardzo ekstrawaganckich rozwiązań, które szybko się znudzą i będą tylko drażnić. Warto sprawdzić, który producent mebli oferuje klientom sprzęty nowoczesne, ale zarazem uniwersalne, tak by nawet po kilku latach ich wygląd wciąż cieszył oko.

Wygląd to nie wszystko

Piękne sprzęty nie zawsze są wygodne, a wymyślne aranżacje mogą ograniczyć funkcjonalność salonu. Planując salon, należy zawsze unikać przerostu formy nad treścią, szczególnie gdy powierzchnia mieszkania jest niewielka. W urządzaniu stylowego salonu pomocny będzie producent mebli, którego oferta łączy efektowny wygląd z komfortem. Szczegółowe informacje na temat projektowania i realizacji wnętrza salonów znajdziesz pod adresem http://www.yor.com.pl/

 

Najnowsze wpisy

Archiwa

Kategorie

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *