Jak najniższym kosztem odnowić meble kuchenne?

Meble kuchenne narażone są na zniszczenie w dużo większym stopniu niż inne przedmioty wyposażenia naszego mieszkania. Wystawiamy je na działanie o gorącej pary wydobywającej się z gotowanych posiłków. Znamy przypadki rozlanych zup, które dewastują nam kuchenne blaty. Dzieciaki, które swoimi zabawami doprowadzają je do ruiny.

Ale nie jest to jedyny powód, dla którego decydujemy się na odnowę mebli kuchennych. Często po prostu chęć odmiany sprawia, że poszukujemy nowych i tanich sposobów.

Przemalowanie mebli do kuchni

Zamiast wydawać duże sumy na nowe meble może skorzystać z tańszego rozwiązania, jakim jest przemalowanie zewnętrznej powierzchni kuchennej zabudowy. Dostępność różnego rodzaju farb o bogatej gamie kolorystycznej jest oszałamiająca. Najlepiej zdecydować się na farby kredowe. Najkorzystniej prezentują się na drewnianych frontach, chociaż bejca przyjazna dla drewna jest także ciekawym pomysłem.

Aby nanieść farbę, musimy przedtem przygotować powierzchnię. Należy usunąć starą farbę i zmatowić zewnętrzną warstwę. Bardzo modny i coraz popularniejszy stał się efekt postarzenia, który sprawia, że nasz kuchenny mebel wygląda jak antyk.

Nowa okleina na fronty kuchenne

Nie tylko farba może posłużyć jako środek do odnowienia mebli do kuchni. Markety budowlane pełne są różnego autoramentu oklein. Są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i zróżnicowanej fakturze. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny. Minusem jest to, że okleić możemy jedynie płaskie fronty.

Mebel przed tym zbiegiem należy oczyścić, a następnie odtłuścić, używając do tego celu nawet zwykłego płynu do mycia naczyń. Na tak przygotowaną powierzchnię przyklejamy naszą ,,meblarską tapetę”, uważając, żeby nie dostały się pod nią pęcherzyki powietrza. Jeśli jednak się to zdarzy, najlepiej delikatnie przekłuć je szpilką, zagładzając powierzchnię czystą ściereczką, aby zniwelować wypukłość.

Pamiętajmy o tym, żeby przed każdym zabiegiem służącym renowacji mebli kuchennych, dokonać całościowego przeglądu. Sprawdzić, czy przypadkiem nie trzeba wymienić niektórych zawiasów, czy prowadnice szuflad są sprawne, czy nie brakuje uchwytów i gałek.

Pomysłów na nową aranżację mebli do kuchni może być bardzo wiele, nam zależało na przedstawieniu tych najprostszych i atrakcyjnych cenowo. Stanowią one na pewno wiele atrakcyjniejszą alternatywę od zakupu nowych mebli. Są również rozwiązaniem, które daje większe pole do popisu dla naszej wyobraźni i okazją do zastosowania nietuzinkowych projektów.

Najnowsze wpisy

Archiwa

Kategorie

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *