Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni

Wszyscy wiemy, jak ważnym miejscem w naszym mieszkaniu jest kuchnia. Przyrządzamy w niej posiłki, nierzadko spędzamy czas z rodziną. Dlatego większość z nas dużą wagę przykłada do jej urządzenia. Trendy w jej projektowaniu zmieniają się z roku na rok. Oryginalnych pomysłów na jej urządzenie jest mnóstwo; od nietuzinkowych kolorów wnętrz, atrakcyjnych dodatków, po najważniejszy element wystroju, czyli meble kuchenne.

Najnowocześniejsze meble do kuchni

Można zaobserwować, że aktualne tendencje, które królują na rynku wnętrzarskim, dzielą projekty mebli kuchennych na trzy główne linie:

  • skandynawski minimalizm,
  • kuchnia w klimacie industrialnym,
  • styl ,,powrotu do natury”.

Oszczędność w wystroju wnętrz, rodem z północy, daje nam rozwiązania, w których prostota odgrywa główną rolę. Zabudowane i pozbawione uchwytów meble swoją funkcjonalnością rekompensują nam klasyczny przesyt formy.

Awangardowy industrial to odważny sposób na aranżację kuchni. Tutaj równie istotna jest prostota i otwarta przestrzeń. Meble wykończone metalem stworzą atrakcyjny efekt wizualny i świetnie zgrają się z pomieszczeniem w stylu loftu.

Style w zgodzie z naturą zawsze miały szerokie grono swoich zwolenników. Nic więc dziwnego, że nowoczesne meble kuchenne są zrobione z naturalnych surowców, takich jak drewno, bambus, wyroby rattanowe lub wiklinowe.

Trendy kolorystyczne

Urządzenie wnętrza zależy oczywiście od indywidualnego upodobania, ale dobrze zasugerować się czymś na czasie. W myśl rozwiązań cechujących nasze główne linie charakteryzujące najnowocześniejsze meble kuchenne mają odpowiednią paletę barw.

Kolor biały zarezerwowany jest dla minimalistycznego stylu skandynawskiego. Dobrze prezentuje się na szerokich blatach kuchennych, wybielonych ścianach z cegły, albo innych atrakcyjnych dodatkach.

Projektanci polecają również modną czerń, teraz w wydaniu matowym w zgodzie z fabrycznym industrialnym stylem. Doskonale komponuje się z otwartym loftowym wnętrzem, które zyskuje swoich zwolenników nie tylko w kręgach amatorów przemysłowych linii.

Wreszcie naturalne barwy, czyli pastele, brązy, beże tworzące ciekawy klimat i idealnie oddające ideę powrotu do natury.

Tak mniej więcej przedstawiają się najnowocześniejsze tendencje w projektowaniu mebli kuchennych. Projektanci odpowiedzialni za ich aranżację, dostarczają mnóstwo inspirujących pomysłów, które mogą pomóc Ci w urządzeniu kuchni twoich marzeń.

Najnowsze wpisy

Archiwa

Kategorie

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *